Neden Teknokent Koleji

Çocuğunu özel okulda okutmak isteyen velilerin devletten aldığı maddi yardıma ‘Özel Okul Teşvik’ denir. Devlet verdiği teşvikle okul kayıt ücretinin bir kısmını karşılayarak, çocuğunu özel okulda okutmak isteyen velilere yardımda bulunur. 

Bizim en değerli ve en önemli kaynağımız insan kaynağımızdır. Avrupa’nın en büyük nüfusa sahip ikinci ülkesiyiz. Bu büyük nüfusu ne kadar iyi yetiştirebilirsek ne kadar iyi, güncel ve geleceğe dair becerilerle donatabilirsek Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır.

Ekonomik kalkınma, halkın değer yargıları, dünya görüşü ile tüketim ve davranış kalıplarındaki değişmeleri içerecek biçimde toplumsal ve kurumsal yapıda dönüşüme yol açan büyümeyi ifade eder. Büyüme ise kişi başına düşen milli gelirde artış sağlanmasına, ekonomi ile üretilen varlıkların topluma dengeli bir şekilde dağılımına, tüketen değil üreten bir neslin yetiştirilmesine ve birikimlerin gelecek nesillere devredilmesine; tüm bunlar ise bilgiyi üreten, işleyen ve bunu ülkemizin,  insanlığın yararına sunan, lider kişilikli, girişimci, sorun çözen, analiz yapan iyi eğitilmiş insan gücüne bağlıdır.

Ekonomik açıdan eğitim, beşeri sermaye demektir. Donanımlı bir insan gücümüz varsa kaynaklarımızı daha verimli, isabetli ve adaletli bir şekilde kullanabiliriz. Böyle bir insan gücünü yetiştirmek için ise yeni eğitim ve okul modellerine ihtiyacımız var.

Bilişim teknolojileri ile endüstriyel üretimin bir araya getirildiği günümüzde Teknokent Kolejleri ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli nesilleri yetiştirme hedefiyle yola çıkmış ve bu amaçla AHİ Eğitim Modelini tasarlamıştır.

25 thoughts on “Neden Teknokent Koleji”

 1. Lgs den once diyelimki kayit yaptirdik ama sinavda yuksek bir puan aldik kaydimizi alabiliyor muyuz

  1. Devlet her öğrenci için eğitim ücretinin tamamını karşılıyor. Velilerimiz ise senlik olarak, öğrencilerin temel ihtiyaçları için belirli bir ücret ödüyor.Yemek+Forma+Ek Kaynak kitaplarıni oduyor

 2. Kolejinizde anadolu ve fen liseleri mevcut mu be koruyucusu kim bunlar hakkında bilgi alabilirmiyim bana koruyucusunun adı ve telefonunu yazabilirmisiniz
  Tesekurler

  1. Merhabalar okulumuz anadolu lisesi ve meslek lisesi formatında, öğrencilere mühendislik temelli eğitim veriyoruz. 2 tane bölümümüz var Endüstriyel otomasyon teknolojileri ve Elektrik elektronik teknolojileri, bunun yanında da temel tüm dersleri öğrenciye verip üniversiteye tam hazırlık programıyla üniversiteye de hazırlıyoruz kurucusu Emrullah Avcı ama maalesef numarasını paylaşamıyoruz.

 3. Sınıf tekrarı olan öğrencileri kabul ediyormusunuz bu konu hakkında bilgi verir misiniz

 4. Yıllık ücret olarak öğrencinin temel ihtiyaçları için,günlük yemek okul formaları yazlık kışlık ve eğitim seti için sadece ücret alınıyor.Eğitim ücreti devlet tarafından ödeniyor.

  1. Antakya teknokent kolejinden mezun olan öğrencilere; diplomasına ek olarak iş yeri açma belgesi vererek kendi iş yerlerini açmalarına, europass belgesi vererek de mesleki eğitimlerini yurt dışında da kanıtlayabilmelerine olanak sağlıyoruz. Mesleki eğitimlerini daha ileri boyuta taşıyarak üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerimize 4 yıl boyunca üniversiteye hazırlık dersleri vererek mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları (m.t.o.k) ‘na yönelik açılan ve sadece mesleki-teknik lise mezunlarının tercih edebileceği mühendislik programlarına, rakiplerine göre daha düşük puan alarak, gönderiyoruz.

   1. Bilgi için 0538 485 60 01 numaralı telefonumuzla irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir